KARACA LAURA 6 PERSON COFFE TURKISH COFFE - ESPRESSO SET 90CC

SKU 153.01.01.3408
$34.99
In stock
1
Product Details

"Karaca Laura 6-Person Coffee Cup Set is as beautiful as Turkish coffees with plenty of sparkling taste on the palate ... It is a white porcelain and specially designed set. Coffee coaster is rectangular and wavy. If you want, you can put chocolate and candies that you want to serve with your coffee. In this way, you can make your guests feel special and reflect the value you give with your service. You can offer fragrant coffees to your guests.

Karaca Laura Set of 6 Coffee Cups

Set Content

6 Coffee Cups

6 Pieces Coffee Saucer
"Karaca Laura 6 Kişilik Kahve Fincan Takımı, tadı damakta kalan bol köpüklü Türk kahvelerine yakışır güzellikte... Beyaz porselen ve özel tasarımlı bir takımdır. Kahve altlıkları dikdörtgen ve dalgalı şekillidir. Bir kenarında kahve fincanını yerleştirmek için yuvarlak oyuntusu olan kahve fincanı altlığının diğer tarafına isterseniz kahve yanında ikram etmek istediğiniz çikolata ve şekerlemeleri koyabilirsiniz. Bu şekilde bir servis ile misafirlerinize kendilerini özel hissettirip verdiğiniz değeri servisiniz ile de yansıtabilirsiniz. Kız isteme, söz, nişan gibi en özel anlarınızda da Karaca Laura 6 Kişilik Kahve Fincan Takımı'nı kullanabilir, gönül rahatlığı ile misafirlerinize mis kokulu kahveler ikram edebilirsiniz. ."

Karaca Laura 6 Kişilik Kahve Fincan Takımı

Set İçeriği

6 Adet Kahve Fincanı

6 Adet Kahve Fincan Tabağı

Save this product for later

Follow

  • Instagram
  • Facebook
  • Twitter
  • Yelp

Contact Us

basilgrocerynj@gmail.com

Please Text or E-mail us for better communication

WhatsApp  (732) 619-6713

Contact Us via Text Message

Store Address

856 US 206 Building A

HILLSBOROUGH NJ 08844

Walk-in Store Open 

Monday thru Saturday 

11 am to 6 pm

Perishable Item Notice

Please be aware, If you are not ordering from NJ, NY, CT, MD, DE, RI, MA, PA, VA, NC, SC, TN, KY, WV, OH, MI, IN, IL, ME  and your order contains Perishable items like cheese, meat or fresh foods Please select at least 2-day delivery time shipping service during check out. Otherwise, basilgrocery.com will not be responsible for any damaged products. 

Your order under %100 coverage and a money-back guarantee if you use NECESSARY shipping services. 

©2018-2021 by Basil Grocery.